Dobra zabawa mimo zmiennej pogody

Tradycyjnie w pierwszą sobotę wakacji w Parku Strzeleckim w Krakowie odbył się  Integracyjny Piknik Rodzinny Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Ci, których nie wystraszyła poranna burza i późniejsze przelotne opady deszczu, bawili się na nim świetnie. Zwłaszcza że po południu zaświeciło piękne słońce.

Piknik jest jedną z kilku inicjatyw realizowanych przez Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego, mającą na celu integrację ich członków. Właśnie dla integracji, choć dla dzieci – głównie dla zabawy, 22 czerwca w parku nieopodal krakowskiego Dworca PKP zrobiło się kolorowo i głośno.  Jak co roku organizatorzy – krakowskie Izby: lekarska, adwokacka, aptekarska, biegłych rewidentów, doradców podatkowych, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, inżynierów budownictwa, pielęgniarek i położnych, radców prawnych, lekarzy weterynarii i notariuszy – zadbali o to, by nie zabrakło atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczestników pikniku. Można było poskakać na trampolinach i dmuchańcach, przejechać się na kucyku, zamknąć się w gigantycznej bańce mydlanej, ugasić „pożar” prawdziwym strażackim wężem, zajrzeć do walizki oficera śledczego albo do karetki, a nawet obejrzeć tresurę policyjnego pieska. Bardziej cierpliwi mogli spędzić czas na różnych warsztatach – chemicznych, szydełkowania, Lego, skręcania balonów czy robienia słodyczy lub slimów. Niektóre izby zadbały też to, by na pikniku nie zabrakło elementów edukacyjnych – diagności laboratoryjni przygotowali mobilne laboratorium, natomiast Okręgowa Izba Lekarska warsztaty mycia zębów dla dzieci, a dla ich mam – samobadania piersi prowadzone przez studentki z CM UJ. Natomiast na scenie można było obejrzeć – jedząc pyszne, darmowe lody – występy Orkiestry Staromiejskiej, Krakowskiego Chóru Lekarskiego czy Siemachy.

Za zaangażowanie się w organizację pikniku szczególne podziękowania należą się Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Świątniki Górne, Krakowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu, Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, Straży Miejskiej Miasta Krakowa oraz partnerom wydarzenia i sponsorom: BMW M-Cars, ORIGIN Polska, MPO, Wodociągom Miasta Krakowa, firmom Farmina, Bielenda, Inter Ubezpieczenia, Maple Bear Polska oraz Łęgprzem. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialny przez Radio Kraków i TVP3 Kraków.

KD, fot. K. Domin