Nagroda Specjalna Press Club Polska dla wszystkich lekarzy

Podczas gali nagród dziennikarskich Press Club Polska 2022, która odbyła się 17 maja, wręczono Nagrodę Specjalną Press Clubu wszystkim polskim lekarzom i naukowcom popularyzującym wiedzę o pandemii koronawirusa i przeciwdziałającym pseudonaukowej dezinformacji – za konsekwentną działalność edukacyjną i prozdrowotną prowadzoną w trudnym czasie pandemii wspólnie z dziennikarzami. W imieniu lekarzy i naukowców nagrodę odebrali przedstawiciele środowiska – Tomasz Karauda, dr Matylda Kłudkowska, prof. Andrzej Matyja, prof. Krzysztof Pyrć oraz dr Joanna Zabielska.

Praca nagrodzonych na rzecz ogółu, prowadzona często poza zawodowymi obowiązkami, kosztem własnej prywatności i czasu wolnego, niejednokrotnie z narażeniem się na ataki przeciwników zasługuje na najwyższe uznanie. Nagroda jest także formą podziękowania za stałą gotowość współpracy z dziennikarzami, czego efektem był rzetelny przekaz trafiający do odbiorców – uzasadnił decyzję o przyznanej nagrodzie przewodniczący Rady PCP Wojciech Tumidalski.

Odbierając statuetkę prof. Andrzej Matyja podkreślił, że „Choć nauka i sztuka lekarska są tak ważne, a powołanie lekarza prawdziwie szczytne, to jednak żadna nauka i sztuka, żaden stan nie bywa tak lekceważony i poniewierany, zwłaszcza w Polsce, jak lekarze i medycyna”

Więcej o pozostałych nagrodach oraz nagranie z Gali można znaleźć tutaj: https://pressclub.pl/transmisja-z-gali-nagrod-press-club-polska-2022/