Nowe izolatorium w hotelu Royal

Na początku kwietnia dzięki współpracy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Polskiego Holdingu Hotelowego Hotel Royal w Krakowie przekazano do dyspozycji lekarzy i personelu medycznego Szpitala Uniwersyteckiego. W ostatnich dniach – mimo że pandemia weszła w nowy etap, a hotele otworzyły swe podwoje dla turystów –  PHH zdecydował się na otwarcie w tym hotelu izolatorium.

Pierwsze małopolskie izolatorium, w którym mogły przebywać osoby chore na COVID-19, ale niewymagające hospitalizacji, założone zostało w Hotelu Wyspiański w Krakowie. Niedługo jednak przestanie on pełnić tę funkcję, ponieważ kończy się umowa z MUW. W odpowiedzi na prośbę wojewody Piotra Ćwika Polski Holding Hotelowy podjął się prowadzenia od 6 lipca izolatorium w Hotelu Royal.

Będzie ono obsługiwane przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie. Przygotowano 63 pokoje, każdy z osobnym węzłem sanitarnym. W budynku izolatorium zostały wyznaczone nieprzecinające się strefy poruszania i przebywania dla osób chorych i zdrowych. Obsłudze izolatorium zostaną zapewnione środki ochrony osobistej. Koszty funkcjonowania obiektu pokrywa NFZ.

Polski Holding Hotelowy w całej Polsce w okresie pandemii udostępnił ponad 5 tys. miejsc dla medyków w 7 hotelach, współfinasowanych ze środków założonej przez siebie Fundacji Hotele dla Medyków. Ponadto 5 hoteli należących do spółki zostało przemianowanych w izolatoria, do części z nich PHH dostarczał także posiłki.

Źródło: MUW (opr. KD)