Nowy Sącz – maj 2020

Delegatura Nowosądecka OIL w Krakowie szybko rozdysponowała wszystkie środki ochrony indywidualnej dla personelu medycznego, podarowane lekarzom przez Kulczyk Foundation. Były to maseczki chirurgiczne, maski FFP2, gogle, przyłbice, kombinezony. Zgodnie z wytycznymi lekarze dentyści otrzymali 20% środków ochrony, szpitale oraz lekarze medycyny po 40%.

W akcję rozdawania darów w Delegaturze mocno zaangażowali się Delegaci lek. Bożena Jarosławska, lekarze dentyści Tymoteusz Derebas i Zbigniew Raszczyk, którzy bezinteresownie podjęli się przekazania darów dla kolegów z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.

Jak duża to była pomoc, szczególnie dla szpitali, możemy przeczytać w podziękowaniach napływających do Delegatury od lekarzy i instytucji:

„W imieniu całej społeczności Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego chciałbym złożyć Państwu serdeczne podziękowania za pomoc udzieloną w trudnych dniach walki, którą nasz kraj toczy z epidemią koronawirusa. W tej wojnie szpitale są na pierwszej linii frontu (…) To z jednej strony ważna pomoc rzeczowa, która na pewno poprawi komfort pracy naszych pracowników. Przede wszystkim jednak to dla nas znak poparcia, tego, że Państwo zauważają naszą pracę. To bardzo ważne…” – napisał dr Marcin Radzięta, dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Doktorzy Tymoteusz Derebas i Zbigniew Raszczyk podczas rozwożenia darów dla lekarzy

Delegatura w Nowym Sączu