Podsumowanie życia kulturalnego w Izbie

Przed nami wakacje, a za nami pełne wyjątkowych wydarzeń artystycznych zorganizowanych przez Zespół ds. Kultury ORL kierowany przez prof. Waldemara Hładkiego pierwsze półrocze roku. Ci, którzy mieli czas i ochotę w nich uczestniczyć, na pewno do dziś pamiętają koncerty artystów, o których może nie poczytamy na plotkarskich portalach, ale którzy bez wątpienia są pełnymi pasji, świetnie muzycznie wykształconymi profesjonalistami, tworzącymi Kulturę przez duże K.

Edyta Piasecka, Waldemar Hładki, Katarzyna Rzeszutek

Przypomnijmy, w ostatnich miesiącach w Piwnicy u Medyków odbyły się koncerty Leny Witkowskiej (aktorki, wokalistki, artystki intermedialnej); wokalisty jazzowego Piotra Salaty; Magdaleny Brudzińskiej, która utworom Stanisława Moniuszki nadała nowoczesne, jazzowe brzmienie; oraz pochodzącego z Damaszku Wassima Ibrahima i Ethana Smitha z Kapsztadu, grających muzykę etniczną. W ramach cyklu Cały ten jazz można było posłuchać improwizacji duetu ojca i syna: Grzegorza i Antoniego Piętaków oraz koncertu Kai Karapolis z zespołem.

Natomiast w auli głównej odbył się koncert śpiewaczki operowej Edyty Piaseckiej, której towarzyszyła pianistka  Katarzyna Rzeszutek. Przygotowując repertuar, artystki sięgnęły zarówno po polskie utwory klasyczne (Moniuszko, Karłowicz), jak i muzykę filmową. Utwór z „Gladiatora” w wykonaniu  Edyty Piaseckiej jej sopranem koloraturowym będzie za nami chodził na pewno do września, kiedy to w progach Izby znów zagoszczą artyści.

Piotr Salata z zespołem

KD