Szpital im. św. Ojca Pio ma dyrektora

Doktor Barbara Stawarz w drodze konkursu została dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu, o czym 23 czerwca poinformował m.in. portal Nowiny24.pl. Nie jest to osoba w szpitalu nowa, jako p.o. dyrektora dr Stawarz kieruje tą placówką od listopada 2019 r., tj. od czasu rezygnacji z tej funkcji przez Piotra Ciompę. Wcześniej kierowała Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalem Psychiatrycznym w Żurawicy.

Już pod jej kierownictwem, w kwietniu br., Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu na 25 lat zawarł z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę kredytową (poręczoną przez Samorząd Województwa Podkarpackiego) na kwotę 93 mln zł, co pozwoli Szpitalowi spłacić sięgające 90 mln zł zadłużenie, odzyskać płynność finansową i zrealizować program naprawczy (przede wszystkim doinwestować oddziały wysokospecjalistyczne). Jako jedna z sześciu placówek na Podkarpaciu Szpital posiada też Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, na którym hospitalizowane są osoby z COVID-19.

Barbara Stawarz, doktor nauk o zdrowiu, ukończyła Wydział Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ze specjalizacją w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego, a także podyplomowe studia menadżerskie w zakresie zarządzania systemem ochrony zdrowia na Uniwersytecie Rzeszowskim.

(opr. KD)

Barbara Stawarz – nowiny24.pl