Masowe szczepienia w Tauron Arenie

– Chciałbym, aby Kraków był pierwszym dużym miastem wojewódzkim masowo zaszczepionym. To pozwoli szybciej odbudować potencjał turystyczny regionu – mówił w poniedziałek 29 marca wojewoda małopolski Łukasz Kmita na briefingu prasowym, w którym uczestniczyli też prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski.

Realizacji planu ma służyć wielki punkt szczepień w Tauron Arenie.

W Małopolsce wykonano do 29 marca blisko pół miliona szczepień, co plasuje ją na piątym miejscu w Polsce. Jak poinformował wojewoda Kmita, w związku z planowanym zwiększeniem liczby dostaw szczepionek, konieczne jest rozbudowanie potencjału punków szczepień. Krakowska Tauron Arena jest doskonałym do tego obiektem.

– W Tauron Arenie zostaną wybudowane najprawomocniej cztery duże punkty szczepień. Jest tutaj olbrzymi parking na prawie 300 miejsc, więc mieszkańcy będą mogli podjechać swoimi samochodami. Wszystko będzie zorganizowane w taki sposób, aby nie było problemu z przepływem osób chętnych do szczepienia. W miarę potrzeb i możliwości miasto oddaje do dyspozycji również ZOL przy ulicy Wielickiej i centrum kongresowe ICE, gdzie również mogłyby być zorganizowane punkty szczepień – podkreśla prezydent Jacek Majchrowski.

Kluczowe znaczenie odegra w tych działaniach Szpital Uniwersytecki. To ta placówka była pierwszą w Małopolsce, gdzie wykonane zostało szczepienie przeciw SARS-CoV-2. Teraz szpital podejmie się utworzenia masowego punktu szczepień.

 – Ze swojej strony zapewniam, że na ile to będzie możliwie, to zorganizujemy w Tauron Arenie punkt szczepień w najbardziej profesjonalny sposób. Dla nas, jako Szpitala Uniwersyteckiego, jest to pewnego rodzaju wyzwanie, bo jesteśmy przyzwyczajeni do działań w obrębie budynków i infrastruktury medycznej. (…) W Tauron Arenie będziemy mogli szczepić nawet do 2 tys. osób dziennie, stąd założenie jest takie, że ograniczymy szczepienia w dotychczasowych lokalizacjach – zapowiedział Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

(Tekst i zdjęcie: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie)