Turniej Tenisowy w Krośnie

W dniach 16-18 czerwca 2023 r. na kortach tenisowych krośnieńskiego MOSIR-u odbyły się zawody tenisowe o Puchar Prezesa ORL w Krakowie.

Pogoda niestety w tym roku wyraźnie nie sprzyjała przeprowadzeniu zawodów na otwartych kortach. Od samego początku padał deszcz i dlatego możliwe było prowadzenie rozgrywki tylko na kortach krytych. Niestety dwa kryte korty to zbyt mało, aby zawody były odbywały się sprawnie.

Dzięki wyrozumiałości uczestników organizatorom udało się jednak doprowadzić zawody do końca. W ostatnim dniu zaświeciło słoneczko i tym samym ostatnie gry odbyły się po części na odkrytych kortach. Turniej był prowadzony zarówno w grach singlowych pań i panów. Mężczyźni rywalizowali również w grach deblowych, które jak się okazało, były do samego końca bardzo emocjonujące. Ostatecznie rywalizację w grach deblowych wygrali lekarze Andrzej Sawicki i  Grzegorz Krupa. W grach singlowych pań wygrała Aleksandra Wajda-Urbanek, która w finałowej rozgrywce pokonała Julię Bochenek.

W grupie panów  rywalizacje prowadzono w trzech kategoriach wiekowych. W grupie najstarszej 60+ zwyciężył Daniel Czerepaniak, w grupie średniej (20 do 60 lat) wygrał Marek Cyparski, natomiast w grupie najmłodszej osiemnastoletni Piotr Wietecha, który był równocześnie najlepszym zawodnikiem Turnieju. Wszyscy zwycięscy otrzymali puchary Prezesa OIL w Krakowie oraz dyplomy i symboliczne nagrody. Dyplomy oraz symboliczne nagrody otrzymali również pozostali uczestnicy zawodów.

                                  Wojciech Kolanko,

przedstawiciel komitetu organizacyjnego