Odeszła Doktor Halina Goszcz

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Doktor Haliny Goszcz, wieloletniej Zastępczyni Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie, Delegatki na Okręgowy Zjazd Lekarzy, wysokiej klasy Specjalistki w dziedzinie toksykologii, dobrego i prawego Człowieka, Lekarza oddanego całym sercem pacjentom i życzliwej wszystkim Koleżanki – żegnają Doktor Goszcz przedstawiciele OIL.

Halina Goszcz urodziła się w Jaśle w 1952 roku i tam też końcem sierpnia 2023 roku została pochowana. Prawo wykonywania zawodu odebrała w 1977 roku. Specjalistka w dziedzinie medycyny pracy (1980), chorób wewnętrznych (1999), toksykologii (2003), w 1998 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

Początkowo pracowała jako internistka w PZOZ Szpitalu im. Sendzimira w Nowej Hucie. Tam też, „wyłuskana” przez prof. Janusza Pacha, rozpoczęła przygodę z toksykologią. Wieloletnia pracownik Kliniki Toksykologii UJ CM a potem lekarz Oddziału Toksykologii Szpitala Rydygiera w Krakowie. Do końca pracując w oddziale, intensywnie w nim dyżurowała. Wieloletnia lekarz medycyny pracy Szpitala im. Rydygiera w Krakowie. Była lubianą i cenioną specjalistką.

W naszych oczach na zawsze pozostanie jako uśmiechniętą, niebywale elegancką i kulturalną panią, koneserką i erudytką, a przede wszystkim – ciepłą, mądrą i wyrozumiałą koleżanką.

Wobec pacjentów, nawet tych trudnych, z uzależnieniami, zaniedbanymi, bezdomnymi, niechcianymi – bo uciążliwymi dla rodzin, pozostawała zawsze profesjonalna i konkretna, ale też przychylna i pełna empatii.

Kochała przyrodę i rodzinne strony. Tam planowała spokojną emeryturę, w połączeniu z dalszym niesieniem pomocy lokalnym pacjentom. Nigdy się nie wyróżniała, nigdy nie uważała się za lepszą – choć mogła.  

Żegnamy Cię droga Halino!

Robert Stępień – prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie wraz z ORL

Jerzy Sławiński – Okręgowy Rzecznik Odp. Zawodowej wraz z zastępcami

Bożena Kozanecka – przewodnicząca Okręgowego Sądu Lekarskiego wraz z członkami OSL w Krakowie

Pracownicy Kancelarii OROZ i OSL w Krakowie