Kto godny Oskara Miłosierdzia?

Dobrych i wrażliwych ludzi wbrew pozorom jest znacznie więcej niż obojętnych na los drugiego człowieka. Jeśli znacie osobę, która z woli serca i bezinteresownie angażuje się w pomoc dla innych, poświęca swój czas, dzieli się sobą, swoją energią, niekiedy i pieniędzmi z potrzebującymi, pora najwyższa zgłosić tę osobę do plebiscytu „Miłosierny Samarytanin”.

Konkurs, którego organizatorem jest Wolontariat św. Eliasza z Krakowa, ma charakter ogólnopolski, a nawet światowy, bo wśród wyróżnionych było już sporo osób z zagranicy. Nagrody są przyznawane w dwóch kategoriach. W pierwszej –  pracownikom ochrony zdrowia, dla których opieka nad chorymi to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale także prawdziwe powołanie oraz w drugiej kategorii – osobom bezinteresownie pomagającym innym.

Ideą plebiscytu jest pokazanie osób, dla których niezależnie od rasy, wyznania i przynależności społecznej najważniejszy jest drugi człowiek.

Swoich kandydatów do tytułu „Miłosiernego Samarytanina”, przyznawanego w tegorocznej edycji konkursu, można zgłaszać do końca sierpnia. Głos na kandydata można oddać wysyłając list na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika Wąchały 5 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając e-mail na adres: biuro@eliasz.org.pl, wypełniając specjalny formularz zamieszczony na stronie internetowej http://www.eliasz.org.pl/wybieramy-milosiernego-samarytanina-2023 lub też dzwoniąc pod nr tel. 885 512 500 lub 12 263 61 56, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-18.00. Każde zgłoszenie powinno zawierać podstawowe dane nominowanej osoby oraz krótkie uzasadnienie kandydatury.